کد خبر : 202070
تاریخ انتشار : 22 بهمن 1395 9:11
تعداد مشاهدات : 1917

دانش آموخته سوره با فیلم«ماجرای نیمروز» رکورددار جشنواره سی و پنجم شد

با اعلام برگزیده های سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان توانست بیشترین تعداد سیمرغ جشنواره را از آنِ خود کند.
در مر اسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان  دانش آموخته رشته سینما دانشگاه سوره توانست بیشترین تعداد سیمرغ جشنواره را از آنِ خود کند.

 «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی با ۵ سیمرغ بهترین فیلم، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، بهترین فیلم از نگاه ملی، طراحی صحنه و لباس رکورددار سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر شد.

لازم به ذکر است در جشنواره سی و چهارم جشنواره فیلم فجر مهدویان با فیلم ایستاده در غبار با کسب 4 سیمرغ بلورین  و سعید روستایی دانشجوی سینمای دانشگاه سوره  با دریافت 9 سیمرغ بلورین موجب افتخار آفرینی برای خود و دانشگاه سوره شدند.

 دانشگاه سوره ضمن تبریک این دستاورد چشمگیر برای  ایشان و جامعه دانشگاهی سوره و همچنین آرزوی موفقیت برای آقایان پدرام پورامیری و حسین امیری دوماری که نامزدهای سیمرغ فیلم کوتاه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از سوی انجمن فیلم کوتاه برای فیلم «نسبت خونی» شدند، امیدوار است، دانشجویان و دانش آموخته گان سوره بتوانند در راه اعتلای سینمای ایران همواره سر بلند و افتخار آفرین باشند. 

   

 

برندگان سایر بخش های جشنواره به شرح زیر می باشد:
«فِراری» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد و تهیه کنندگی جهانگیر کوثری با ۴ سیمرغ صدابرداری، نقش اول مرد، بهترین فیلمنامه و جایزه ویژه هیئت داوران برای داوودنژاد در مقام دوم قرار گرفت.

«رگ خواب» به کارگردانی و تهیه کنندگی حمید نعمت الله و «ویلایی ها» به کارگردانی منیر قیدی و تهیه کنندگی سعید ملکان هر کدام با سه سیمرغ در رده بعدی قرار گرفتند. سیمرغ بخش های عکس، جلوه های ویژه میدانی و بازیگر نقش اول زن به «رگ خواب» و سیمرغ بخش های جلوه های بصری، بازیگر مکمل زن و استعداد درخشان به «ویلایی ها» تعلق گرفت.

فیلم های «زیر سقف دودی» به کارگردانی و تهیه کنندگی پوران درخشنده، «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند و تهیه کنندگی علی جلیلوند و «تابستان داغ» به کارگردانی ابراهیم ایرج زاد و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی هرکدام موفق به دریافت دو سیمرغ شدند.  «زیر سقف دودی» سیمرغ بخش های چهره پردازی و بازیگر نقش اول زن، «بدون تاریخ، بدون امضا» سیمرغ بخش های صداگذاری و بازیگر نقش مکمل مرد و «تابستان داغ» سیمرغ بخش های تدوین و فیلمبرداری را از آن خود کردند.

در نهایت فیلم «نگار» به کارگردانی و تهیه کنندگی رامبد جوان نیز سیمرغ بهترین موسیقی فیلم را از آن خود کند.
 
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :