کد خبر : 204085
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1395 14:23
تعداد مشاهدات : 897

افتتاح نمایشگاه طراحی ایستگاه آتش نشانی جهت آتش نشانان فداکار حادثه ساختمان پلاسکو

مدیرفرهنگی و امورفوق برنامه دانشگاه سوره گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه «طراحی ایستگاه آتش نشانی جهت آتش نشانان فداکار حادثه ساختمان پلاسکو» تقدیر از جامعه آتش نشانان فداکار کشوری و پیشنهاد طرح معماری برای اجرا وبازسازی ایستگاه آتش نشانی حسن آباد تهران

«نمایشگاه طراحی ایستگاه آتش نشانی جهت آتش نشانان فداکار حادثه ساختمان پلاسکو» ظهر امروز 14 اسفندماه 1395 با حضور«محمداسماعیل شفیع پورفومنی» استاد زبان و ادبیات فارسی و مدیرفرهنگی و امورفوق برنامه دانشگاه سوره و اصحاب رسانه در دانشگاه سوره برگزارو دراین نشست خبری«محمداسماعیل شفیع پورفومنی» مدیرفرهنگی و امورفوق برنامه دانشگاه سوره اظهارداشت: نمایشگاه آثارمشترک دانشجویان سوره و دانشگاه علاالدوله سمنانی گرمسار تحت عنوان «طراحی ایستگاه آتش نشانی جهت آتش نشانان فداکار حادثه ساختمان پلاسکو» امروز افتتاح شده، تا علاقه مندان بتوانند ازآن بازدید کنند.

وی تصریح کرد: نمایشگاه طراحی ایستگاه آتش نشانی جهت آتش نشانان فداکار حادثه ساختمان پلاسکو تلفیقی از آثارپوسترگرافیکی و شیت معماری ایستگاه قدیمی آتش نشانی میدان حسن آباد است.

مدیرفرهنگی و امورفوق برنامه دانشگاه سوره خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه تلفیقی  45 اثر حضور دارند که از این تعداد 25 اثر مربوط به معماری و حدود 20 اثر نیز پوستر گرافیکی را شامل می شود که از امروز 14 تا 16 اسفند به مدت 3 روز در معرض دید علاقمندان است.

وی ادامه داد:هدف از برگزاری نمایشگاه تقدیر از جامعه آتش نشانان فداکار کشوری و پیشنهاد طرح معماری  برای  اجرا وبازسازی ایستگاه آتش نشانی حسن آباد تهران است و طرح برگزاری این نمایشگاه پیش از حادثه ساختمان پلاسکو پیش بینی شده بود که پس از آن اتفاق تلخ  قرار شد طرح ها به شهدای آتش نشان تقدیم شود. .

شفیع پورفومنی افزود: دانشگاه معماری ما طرحی را نیز برای 176 شهید غواص آماده کرده بود که از طرف ستاد شاهد کشورپذیرفته شد و درحال حاضر در یکی از استانهای کشور "بندرعباس " در حال اجراست و همزمان طرح فوق را در مشهد مقدس نیز رونمایی کردیم و ستاد بازسازی مناطق جبهه و جنگ آن را خریداری کرد و درحال حاضر زیرساخت اجرایی آن را پی گیری می کند.

وی ضمن اعلام آمادگی برای ارائه طرح بازسازی ایستگاه های آتش نشانی سراسر کشور گفت: یکی از ویژگی های آثار و طرح های دانشگاه سوره برخورداری از اساتید برجسته و کاربردی بودن و علمی بودن آنها و همکاری و ارتباط با سایر دانشگاهها و دستگاههای دولتی  است .ضمن اینکه برخی طرح های ملی مربوط به دانشجویان دانشگاه سوره است.

مدیرفرهنگی و امورفوق برنامه دانشگاه سوره ابرازداشت: دانشگاه سوره در طول سال برنامه ها ، نمایشگاهها و جشنواره های مختلفی را برگزار می کند که یکی نمونه ها جشنواره تئاتر دانشجویی بود که هفته گذشته اختتامیه آن برگزار شد و مدت 6  ماه درگیر این جشنواره بودیم و سه اثر برگزیده و برتر نمایشگاه تلفیقی پوستر گرافیک و معماری پس از اجرای نهایی تقدیم شهدای آتش نشان خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه آینده دانشگاه سوره گفت:برنامه آینده ما در حوزه صنایع دستی است که برای ایام فاطمیه که مربوط به حضرت زهرا(س) است روی المان های آن کار می کنیم که این نمایشگاه نیز از 17 تا 20 اسفند بصورت تخصصی در گالری آیه برگزار خواهد شد و برگزیدگان نمایشگاه تلفیقی معماری و پوسترگرافیکی را سعی می کنیم با شهرداری ها ارتباط گرفته و به مجموعه های آنها که نیاز به هنرهای تصویری  نیاز دارند برای همکاری معرفی کنیم.

شفیع  پور فومنی تاکید کرد:هدف ما این است که هنر دانشجویان دیده شود و نتیجه کار خود را ببیند ،دلگرم شودو همینطور ارتباط نسل امروز با فداکاری های پیدا و پنهان برخی عزیزان  زحمت کش خدمات شهری از جمله آتش نشانها  که آرام و با صداقت فعالیت می کنند برقرار شود،خوب است نسل جوان را با اینها آشنا کنیم .

بنابراین گزارش، آئین افتتاحیه نمایشگاه آثارمشترک دانشجویان سوره و دانشگاه علاالدوله سمنانی گرمسار تحت عنوان "طراحی ایستگاه آتش نشانی جهت آتش نشانان فداکار حادثه ساختمان پلاسکو صبح امروز14 اسفندماه در دانشگاه سوره برگزارو تا 16 اسفند به مدت سه روز در معرض دید علاقمندان دایر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :